Компанията "Пепси" и английският футболист Дейвид Бекъм прекратиха рекламния си договор по взаимно съгласие, обявиха двете страни, които нямат никакви претенции една към друга.

Причината е световната финансова криза, която разтърси американската икономика. През октомври Пепси обяви по-ниски приходи от очакваното и заяви, че ще съкрати 3300 работни места. Целта е да се спестят 1.2 милиарда долара за 3 години.
   
"Ние желаем на Дейвид Бекъм всичко най-добро в проектите и бъдещите възможности пред него и се надяваме един ден отново да бъдем партньори", заявиха в специално комюнике от  "Пепси-Кола".
   
Бекъм от своя страна също разпространи изявление. В него бившият капитан на националния отбор на Англия, който в момента играе под наем в Милан, изрази  надежда, че потребителите на "Пепси" по целия свят са били доволни от рекламните му клипове.
  
"Имам само добри спомени от съвместната си дейност с Пепси. Участвах в рекламни клипове като гладиатор, каубой, сърфист. Имах за партньори фигури като Беонсе и Дженифър Лопес, също както и някои от най-големите имена в световния футбол".

Други рекламни лица на Пепси през годините са Роберто Карлош, Тиери Анри, Раул, Алесандро Дел Пиеро, Роналдиньо, Фернандо Торес.
   
Бекъм беше рекламно лице на "Пепси" в продължение на 10 години. Финансовата стойност на рекламния договор не бе обявена, но според британските медии Бекъм е получавал по 2.9 милиона долара годишно.