Общо 13 футболисти и официални лица от кипърския първодивизионен АПОП са заплашени със сериозни наказания заради нарушение на правилата на антидопинговия кодекс. Сред тях е и българският специалист Едуард Ераносян.
Членът на антидопинговата комисия към кипърската футболна асоциация Михал Петру съобщи, че всичките 13 разследвани са заплашени с максимални наказания от по 4 години.
"Фактът, че 13 спортисти и официални лица от един отбор ще бъдат разследвани от Дисциплинарната комисия заради допинг, е безпрецедентен за Кипър", каза Петру.
В групата се включват и двамата помощници на Ераносян, както и двама физиотерапевти. От централата съобщиха имената на още петима играчи, които са употребили забранени вещества.
Както е известно, допинг-скандалът в АПОП избухна още през ноември, когато португалците Карлос Маркес и Лионел Медейрош бяха заловени за употреба на забранените субстанции оксиместрон и метил-тестостерон.
Това предизвика разследване от страна на кипърската футболна асоциация, а Едуард Ераносян напусна поста си в клуба. В края на декември Ераносян подписа договор с друг кипърски тим Еносис (Паралимни).


Слънчево затъмнение през 2028 г. вече пълни хотелите в Нова Зеландия
Рецепта за хрупкави пилешки филенца в еър фрайър
Два големи пожара наложиха евакуации в Южна Турция
Похитителят на Наталия се криел в нивите, хванали го при опит да обере магазин
Ураганен вятър отнесе покрив и рани дете в Приморско
Иран към САЩ: Отговорът ще бъде мощен и решителен, всеки, който помага е легитимна мишена
Близо половината нови коли се продават без резервна гума
Dacia премахва всичко излишно от Spring, за да постигне ниска цена
Subaru се отказа от мекия хибриден боксер
Какво има в гаража на Брайън Мей
Тайсън Фюри: Всички настоящи шампиони получиха титлите си наготово
Олимпийският шампион Гейбъл Стивсън се завръща в борбата на RAF 12
Анди Руис-младши: Време е отново да стана световен шампион
Насурдин Имавов: На 100% следващият ми мач е за титлата срещу Шон Стрикланд
Ива Милева: Най-трудното по пътя към диагнозата е неизвестността, докато чакаш да разбереш какво ти е
На какво се дължи хъркането?
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар