Диего Марадона посъветва Серхио Агуеро да не се чуди изобщо и да премине в Интер. Националният селекционер на Аржентина ще препоръча футболиста лично на Жозе Моуриньо.

Марадона ще изгледа днес на живо двубоят между Интер и Дженоа за Копа Италия, а после по всяка вероятност ще разговаря с португалския специалист и Масимо Морати.

"Съвет към Агуеро? Бих му казал да премине в Интер. Представям си какъв тандем ще направят с Ибрахимович", коментира Марадона пред "Кориере Дело Спорт".

Новоизпеченият национален селекционер ще следи своите играчи за да избере кой точно да викне за двубоите на "гаучосите".

"Валтер Самуел е важен играч и е в списъка ми. Всеки, който има мотивация, може да влезе в състава. Тези, които играят добре, ще бъдат възнаградени. Като Сарате и Милито например."

Интер се интересуваше от Агуеро преди, но трансферната цена от 50 млн. евро, която Атлетико (Мадрид) му определи, отказа "нерадзурите" от преговори.