Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън оупън след чиста трисетова победа над чилиеца Фернандо Гонсалес – 6/3, 6/2, 6/4.

По този начин световният номер едно си върна за загубата от същия противник на четвъртфиналите през 2007 година и продължава в следващата фаза от надпреварата, където ще се изправи срещу французина Жил Симон.

Ясно се видя в днешния мач на “Род Лейвър Арина”, че чилиецът не е възстановен напълно от изтощителния двубой с Ришар Гаске и дори се наложи намесата на медицинските лица в почивката между втория и третия сет, заради болки в дясното му коляно.

Все пак най-добрите моменти за Гонсалес настъпиха именно в началото на заключителната част, когато с мощна игра от основната линия той успя да дръпне с 3/0, но последва моментален отговор от страна на водача в схемата и серия от 5 последователно спечелени гейма, които на практика предрешиха изхода на мача.