Швейцарски запалянко загуби 600 000 евро, само за 90 минути. Фенът заложил парите за победа на Италия над САЩ в мача от група Е. Срещата завърши 1:1, като адзурите играха едно полувреме с човек повече.

Ако Италия беше спечелила, швейцарецът щеше да прибере 250 000 евро печалба. Малка утеха за комарджията е, че преди това прибра 375 000 евро от победите на Бразилия и Германия. Равенството на Италия със САЩ донесе огромни печалби на букмейкърите. За адзурите бяха заложени много пари след добрата игра и победата с 2:0 над Гана в първия мач.

"Когато Италия поведе с 1:0, вече се подготвяхме да изплащаме големите печалби. САЩ обаче изравни и този резултат 1:1 се запази докрая. Така ние отпразнувахме най-голямата си печалба от
един мач - над 3 милиона евро", заяви Греъм Шарп - говорител на една от най-големите букмейкърски компании "Уилям Хил".