Полша се добра до победа за престиж, след като обърна Коста Рика и победи с 2-1.

В предишния си мач поляците имаха уникалния малшанс да загубят от Германия с гол в последната минута на мача. Сега пък мачът започна лошо за тях и в 25 минута те вече губеха в резултата. Роналд Гомес стреля мощно от пряк свободен удар , вратарят Боруц не се намеси добре и топката му мина между краката.

Поляците отвърнаха на удара и натиснаха противника. Така само след 8 минути те стигнаха до равенството. Голът обаче до голяма степен се дължеше на нова вратарска грешка, тъй като Порас се размина с едно центриране от корнер и Бартош Босацки я засече от воле в мрежата.

През второто полувреме поляците стигнаха до пълен обрат. В герой се превърна Босацки. Нападателят вкара втория си гол в мача отново след изпълнение на корнер, този път - засичайки топката с глава.