Тотнъм реши да се раздели с Джовани дос Сантос като го преотстъпи на първодивизионния Ипсуич до края на сезона. Младият мексиканец не успя да се наложи на „Уайт Харт Лейн” и сега ще има повече възможности за изява.

Той пристигна с големи очаквания от Барселона преди началото на кампанията за около 4 милиона паунда, но не успя да разкрие потенциала си, а след като през ноември получи контузия пропусна и доста мачове.

Зя 12 мача той успя да реализира 1 гол с екипа на лондончани, но това бе твърде малко за застрашения от изпадане тим, който отговори положително на молбата на Ипсуич да го вземе под наем.

Трактористите са на 10-о място в Чемпиъншип на 7 точки от зоната на плейофите и все още имат шансове да попаднат в тях. Джовани ще може да дебютира за новия си отбор още в съботния мач среущ кандидата за промоция Рединг.

Нападателят е вторият играч, който напусна Тотнъм днес, след като по-рано тимът прати Адел Таарабт под наем в Куинс Парк Рейнджърс.