Футболистът на Атлетико Мадрид Джони Хейтинга прекара нощта в болница в Палма де Майорка, след като пострада след сблъсък с играч на местния тим в началото на срещата на „Оно Естади” снощи.

Холандецът се сблъска с Фернандо Наваро и остана да лежи неподвижен на земята. Той веднага получи лекарска помощ и минути по-късно бе изнесен на носилка с предпазна яка на врата.

Може би затова съотборниците му бяха доста притеснени и загубиха мача с 0:2. Хейтинга остана под наблюдение в лечебното заведение, след като се оказа, че е получил мозъчно сътресение. От клуба обявиха, че няма опасност за здравето му и се очаква се по-късно днес той да се върне в Мадрид.

Това е втората подобна контузия на футболист на тима, след като преди известно време Луис Переа също пострада по този начин, след като удари главата си с тази на Ромарик от Севиля и също бе пратен в болница.