Статистиката може и да няма голямо значение, когато става дума за голямото дерби Реал Мадрид – Барселона, който утре ще се изправят един срещу друг за пореден път и това е мач, който може до голяма степен да реши титлата.

Двубоят ще се играе на “Сантяго Бернабеу” и домакините ще трябва да се преборят и с един сравнително отрицателен статистически показател, който показва, че през месец май столичани не играят особено успешно срещу големия си съперник.

За 7-и път в историята на съперничестовото между двата тима в Лигата те ще се изправят един срещу друг през петия месец от годината, като в досегашните 6 пъти Реал успя да спечели само веднъж и в 5 от двубоите дори не успя да отбележи попадение.

Това дори се случи миналия сезон, когато тимът триумфира с 4:1, след като вече си бе осигурил титлата. Иначе на “Бернабеу” през май има още два мача, които са спечелени от каталунците с по 1:0 през 1929 и 1994 година.

На “Ноу Камп” Барса също има 2 победи с по 1:0 през този месец – 1995 и 1997 година, а още един мач е приключил без голове – 0:0 през 1975.