И бразилската футболна легенда Пеле не пожали селекционера на Селесао Карлос Алберто Парейра. Според кумира на милиони привърженици на най-популярната игра именно наставникът на "златистите" е причината за отпадането на шампиона на планетата от Мондиала.
"Очакванията от целия свят към бразилците бяха огромни. Психологическият натиск, прекалено малкото време за физическа подготовка и липсата на стратегия на терена определено не помогнаха. Наистина се надявам тази неочаквана загуба да бъде един голям урок за следващите световни първенства. Посредствеността на най-добрите играчи в най-важните моменти не помогна", допълни Пеле.
Той добави, че въпреки слабото си представяне на Мондиала Роналдиньо си остава най-добрият футболист в света. Легендата припомни, че преди първенството е заявил, че фаворитите за титлата никога не печелят.
"Това беше най-големият ми страх, защото през 1974 г. Холандия бе фаворит, а спечели Западна Германия. През 1982 г. Бразилия, с треньор Теле Сантана и страхотен отбор, бе фаворит, но тогава победи Италия. За съжаление тук в Германия се получи същото, но може и това да е съвпадение", завърши Пеле.
Напиши коментар
Investor
Dnes
Bloombergtv
Bulgaria On Air
Gol
Tialoto
Az-jenata
Puls
Teenproblem
Automedia
Imoti.net
Rabota
Az-deteto
Blog
Start.bg
Chernomore
Posoka
Boec
Megavselena.bg
Пеле: Парейра е виновен
"Психологическият натиск, прекалено малкото време за физическа подготовка и липсата на стратегия на терена определено не помогнаха'', заяви легендата
06:56 | 4 юли 2006 г.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Още от Gol.bg

Бонев: София в момента има само четири броя снегорина
Три зодии имат най-добрите хороскопи от 10 до 16 ноември
Лайковете определят живота ни и забравяме за реалността
Пеевски поздрави полицаите: Сигурността на хората е мисия
204 станаха жертвите на тайфуна "Калмаеги" във Филипините
Внукът на Симеон Сакскобургготски, Симеон-Хасан, се сбогува с България – заминава за манастира Шаолин
Повреда на правителствен самолет обърка пътуване на германския външен министър
Рецептата Dnes: Рангелов хляб за Архангеловден
Почина архитектът на трансформацията на Renault
Защо електрическите автомобили са по-скъпи за ремонт - не е само батерията
Китайски SUV влезе в черния списък на на израелската армия
Новото BMW i4 M60 е с половин секунда по-бързо от M3
Мариян Димитров сложи край на кариерата си в бойното самбо
Мани Пакиао потвърди: Водят се преговори за мегасблъсък с Ломаченко
Мохамед Мокаев нокаутира Бърнс и спечели титлата на Brave FC в най-леката категория
Леон Едуардс с план за повторно завладяване на титлата в UFC
Епидемия от самота и отсъствие на принадлежност мъчи съвременния човек
Приемът на мелатонин се свърза с повишен риск от сърдечна недостатъчност
Доц. д-р Красимира Христова с международно признание на световния форум по хипертония в Китай
Мобилни екипи на Националния център за психосоматика осигуряват психологична грижа за пациенти с тежки заболявания в София
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар