Дидие Дрогба заяви преди днешния финал за Купата на Англия, че Челси ще направи всичко, за да спечели трофея, предвид че това е единственото отличие, за което "сините" имат шанс този сезон.

Нападателят сподели още, че е готов отново да се извини и за поведението си в полуфиналната среща с Барселона в Шампионската лига, завършила 1:1 на "Стамфорд Бридж", след скандалното съдийство на Том Хенинг Овребо.

Тогава нападателят едва не скочи да бие арбитъра, а към него се присъедини още и Михаел Балак. Двамата направиха така че Овребо никога да не забрави тази среща.

"Мачът вече е минало и всичко свърши. Извиних се, но ако трябва, ще го направя отново. Сега целта ми е да спечеля Купата на Англия", признава Дрогба.

"Играх няколко дни след това и благодаря на приятелите ми и клуба, които ме подкрепяха постоянно. Макар и вече да сме вън от Шампионската лига, ние запазихме духа си."

Двубоят с Евертън за Купата е днес от 17:00 часа българско време. Ето какво сподели Дрогба за мача: "Купата на Англия е различно състезание. Преди няколко седмици се борехме за три трофея, сега ни остана само тя, така че ще направим всичко, за да я спечелим."