Дисциплинарната комисия към Световната футболна федерация ФИФА ще заседава при закрити врати, за да обяви решението си по разигралите се неприятни сцени от финала на Мондиал'2006 между Зинедин Зидан и Марко Матераци в четвъртък в Цюрих.

Както е известно, Италия победи Франция с 4:2 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) в срещата за титлата в Берлин на 9 юли, а Зидан получи червен картон в 110-ата минута заради удар с глава срещу Матераци.

След срещата капитанът на Франция обясни, че е реагирал остро срещу съперника си, след като бранителят на Италия го е обидил.

Двамата дадоха редица изявления пред медиите, както и показания пред ФИФА за случилото се. Сега предстои да се види кой е бил по-убедителен.