Милан е на път да се провали и във втория си опит да привлече нападател в тима това лято. След като росонерите изпуснаха Един Джеко от Волфсбург, по всичко личи, че няма да вземат и Луиш Фабиано. Хосе Фуентес, мениджър на нападателя на Севиля обяви, че е песимист относно трансфер на "Сан Сиро".

Росонерите предложиха за нападателя "само" 15 млн. евро. Оферта, която президента на Севиля Хосе Мария дел Нидо определи като "недостатъчна дори за играч от резервния тим". Появиха се обаче слухове, че Луиш Фабиано ще разтрогне договора си със Севиля. Според медиите в контракта му има клауза, според която ръководството е длъжно да го пусне, ако получи оферта над 10 млн. евро.

"Аз съм песимист за този трансфер. Милан предложи 15 млн. Тази цифра не е достатъчна, за да купиш бразилски централен нападател. Предложението е по-ниско от стойността на играча. Севиля не може да си позволи да го продаде на тази цена и има всички основания да не го прави. Сега трябва да видим дали ще има втора оферта от Милан. Ако те наистина искат толкова много да го имат ще трябва да я направят", заяви Фуентес.

"Не сме ядосани, а по-скоро нещастни от случилото се. Вече бяхме свикнали с мисълта, че Луиш Фабиано ще играе в Милан. Той каза на целия свят, че иска да отиде в Милано. А сега изглежда, че това няма да се случи", завърши Фуентес.