Легендата на Ливърпул Алан Хансен определи трансферът на Джолиън Лескът от Евертън в Манчестър Сити, като нещо абсолютно нормално.

Според бившият бранител на "мърсисайдци" в днешно време не може да се говори за почти никаква лоялност от страна на играчите към клубовете.

Самият Хансен изкара 14 години на "Анфийлд", но признава, че единствената причина на времето подобни трансфери да са били рядкост, е фактът, че подобни оферти са били рядкост.

Легендата не крие, че би бил напуснал Ливърпул, ако в разцвета на силите му някой друг клуб му е предложил двойна заплата.

"Няма лоялност в днешния футбол, никъде. Въпросът не е само за Лескът. За мен е лесно да говоря за лоялност след 14 години в Ливърпул, но ако някой ми бе предложил двойно повече пари, когато бях на 26, щях да приема", признава Хансен.

"Това е човешката природа и в 99.9% от случаите, хората ще направят такъв избор. Нормално е да се твърди, че едни обичат един клуб, други друг, но парите говорят и още щом Сити се появи с оферта, всичко бе свършено за Евертън."

Според бившият футболист, в днешно време договорите не гарантират нищо на клубовете и са изцяло в полза на играчите.

"Лескът може да подпише за цял живот с Манчестър Сити. Но той подписа нов договор с Евертън миналата година. Договорите вече не дават никаква защита на клубовете. Те тотално фаворизират играчите."

Очаква се в близките няколко часа Лескът да довърши трансфера си в Ман Сити, който ще донесе на Евертън цели 24 млн. паунда.