Адриан Муту може да бъде наказан от ФИФА да не играе. Това твърди флорентинският вестник "Ла Национе". Причината за наказанието е глобата от 17 млн. евро, която румънецът трябва да плати на Челси. Арбитражният спортен съд реши, че Муту трябва да плати сумата на англичаните, заради разтрогването на договора му с Челси през 2005 г.

Тогава Муту даде положителна проба за кокаин и бе наказан. Нападателят разтрогна договора на своя глава и подписа с Ювентус. "Ла Национе" твърди, че срока, който Муту има, за да плати глобата е 31 август. След това ФИФА може да спре състезателните му права.

Муту смята да отнесе случая до Върховният европейски съд и до трибунала за правата на човека. От Челси обаче ще поискат правата му да бъдат спрени на 1 септември. Според "Ла Национе" още на 31 юли от Челси са пратили всички документи по случая в къщата на румънеца, придружени с банкова сметка, на която да даде парите.

Всичко това поставя кариерата на Муту под съмнение. От Фиорентина също опитват да помогнат за юридическото разрешаване на случая. Дори са поискали съдействие от президента на италианската федерация Джанкарло Абете. Ако случая не се разреши бързо има голяма вероятност нападателя да спре с футбола за винаги.

Случаят започва на 28 октомври 2004 г., когато Муту дава положителна проба за кокаин. След това състезателните му права са спрени. На 26 януари 2005 нападателя е наказан за 6 месеца и глобен 20 000 евро. След това започва съдебната борба. До момента има цели 6 официални становища на различни инстанции. Последната дойде от спортния арбитражен съд и тя е Муту да плати 17 173 990 евро на Челси.