Програмата на дванадесетия ден от началото на Откритото първенство на САЩ по тенис в Ню Йорк предвижда да се изиграят двата полуфинални двубоя при дамите, както и да се доиграе прекъснатият късно снощи сблъсък между Рафаел Надал и Фернандо Гонсалес.

Първият мач на “Артър Аш Стейдиъм” е с начален час 19.30 ч. българско време, като на централния корт във “финал преди финала” една срещу друга ще застанат Ким Клайстерс и Серена Уилямс.

Белгийката е шампионка в надпреварата от 2005-та година, а представителката на домакините има до момента три титли, включително тази от миналогодишното издание на турнира.

Двете са изиграли 8 официални мача от календара на WTA, а балансът е 7:1 победи в полза на американката, като интересен факт е, че първият сблъсък между двете е именно на Флашинг Медоус, преди десет години, когато Серена побеждава с 4/6, 6/2, 7/5.

Веднага след приключването на този двубой (но не по-рано от 21.00 часа БГ) Рафаел Надал и Фернандо Гонсалес ще доиграят срещата си от вчера (7/6, 6/6 в полза на Надал) и ще определят противника на Хуан Мартин Дел Потро във втория полуфинал при мъжете.

Последната среща от днешната програма предвижда Каролин Возняки (Дан) да се изправи срещу Янина Викмайер (Бел), като и за двете това ще е дебют в полуфинал на турнир от Големия шлем.