Защитникът на Рома Жуан няма да може да играе през следващите две седмици заради контузия, съобщи италианската агенция АНСА.

30-годишният бранител на "вълците" има проблеми с подколенните сухужилия, заради което ще бъде извън строя.

Така бразилският национал ще пропусне домакинския мач на столичния тим срещу Наполи от 7-ия кръг на Серия "А", а освен това няма да може да помогне и на Бразилия в предстоящите две световни квалификации.

"Селесао" се изправя срещу Боливия и Венецуела по пътя си към Мондиал 2010, за където вече си осигури участие.

Ръководството на Рома ще изпрати писмо до Бразилската футболна федерация с молба да бъде разрешено на Жуан да остане в Италия, за да може да излекува по-добре контузията си.

Както е известно, за двубоя с Наполи треньорът на Рома Клаудио Раниери няма да може да разчита и на капитана си Франческо Тоти, който продължава да чувства болки в гърба. Принца на Рим не влезе в игра и срещу ЦСКА в мача за Лига Европа, спечелен с 2:0 в четвъртък, поради същата причина.