В НБА вече няма отбори без загуба, след като тази нощи Бостън и Денвър загубиха първите си мачове за сезона. Келтите паднаха у дома от Финикс и не успяха да спечелят 7-и пореден успех. Серията на Нъгетс от 5 последователни успеха пък приключи в Маями.

Джейсън Ричардсън наниза 34 точки за Слънцата, като отбеляза 6 от 7 опита от тройката и изведе отбора си до хубава победа. Стив Неш добави 16 и 12 асистенции, като реализира и важен изстрел отдалеч 51 секунди преди края, с което отказа домакините от мисълта за обрат.

„Това бе един от тези дни, в които усещаш, че каквото и да направиш ще се получи. Още началото се чувствах отлично и просто исках да се възползвам от момента” призна Ричардсън, който наниза 14 точки в първата четвърт и бързо забрави това, че в предишния двубой едва за трети път в кариерата си не успя да вкара точка.

Финикс водеше през по-голямата част от мача, като в последния период дръпнаха с 11 точки, но домакините стопиха пасива си до 100:104, когато дойде точният изстрел на Неш. Амари Стъдамайър помогна за успеха с 22 точки, а тимът е с баланс 5-1. За Бостън Кевин Гарнет наниза 26 точки, но тимът успя едва в 4 от 18 опита от тройката, докато съперникът бе 13 от 24.

В Маями Дуейн Уейд наниза 22, а Джърмейн О’Нийл добави 18 точки за успеха на Хийт над Денвър с 96:88. Това бе първа победа на тима от Флорида над Златните буци от декември 2004 година и едва за 3-и път в историята си Маями започва сезона с баланс 5-1.

Кармело Антъни отбеляза 30 точки за гостите, но получи малка помощ от съотборниците си. Денвър изостана с 55:78 преди последната четвърт и едва в нея успя да направи резултата по-почетен.