Един Джеко отново обяви, че иска да играе в Милан. Нападателят на Волфсбург даде интервю пред сайта на ФИФА преди баражите за Мондиал 2010. От него се очакват голове, с които Босна да отстрани Португалия. В Италия обаче не се вълнуват от баражите, а от бъдещето на нападателя.

Според "Гадзета дело спорт" има голяма вероятност Джеко да премине на "Сан Сиро" през януари. Още през лятото росонерите искаха да купят голаджията, но Волфсбург не се съгласи и сложи цена от 40 млн. евро. Милан бе готов да плати 20, но до сделка не се стигна.

В последно време обаче шефовете на Милан обмислят нова офанзива за Джеко още през януари. Вицепрезидентът Адриано Галиани и собственика Силвио Берлускони мечтаят да спечелят скудетото и са готови да развържат кесията, за да подсилят тима.

"Аз съм голям фен на Милан. Никога не съм крил, че искам един ден да играя за този тим. Това винаги е била моята цел", каза Джеко в интервюто за ФИФА.

Росонерите вече осигуриха попълнения за януари. Прави впечатление, че шефовете гледат да привличат млади играчи. Такъв е случая с ганаеца Адия. Той е едва на 20 г. и бе спазарен наскоро от норвежкия Фредрикстад. За него Милан плати над 1 млн. евро.  Дейвид Бекъм също ще заиграе на "Сан Сиро" от януари. Той отново идва под наем от ЛА Галъкси.