Бившата водачка в световната ранглиста Жустин Енен ще има възможността да премери сили с най-добрите тенисистки в момента, след като получи “Уайлд кард” за международния тенис турнир “Сидни Интернешънъл”, който се явява като своеобразна генерална репетиция в навечерието на първия за сезона турнир от Големия шлем – Аустрелиън оупън.

Белгийката официално обяви, че се завръща в световния тенис само преди няколко седмици и вече е амбицирана отново да възвърне загубените позиции, като основната цел си остава спечелването на заветната титла от Уимбълдън.

“Имам много щастливи спомени от Сидни и винаги съм таяла топли чувства към този толкова гостоприемен град”, сподели носителката на 7 трофея от Големия шлем.

“Спечелила съм надпреварата три пъти и смятам, че този турнир е най-добрата подготовка за Отритото първенство на Австралия в Мелбърн”.