В НБА всичко и възможно и дори преднина от 35 точки в началото на второто полувреме не е сигурно, че ще ти гарантира победата. Ако искате питайте за това баскетболистите на Чикаго.
Биковете водеха със 79:44 3 минути след началото на второто полувреме, но въпреки това загубиха от Сакраменто с 98:102 помагайки на гостуващия състав да направи един от най-големите обрати в историята.
Статистиката показва, че това е най-големият обрат от 13 години насам. През 1996 година Юта губеше с 36 точки – 34:70 във втората четвърт, но спечели срещу Денвър със 107:103.
„Какво мога да кажа? Мисля, че това което се случи е просто нечувано” щастлив бе треньорът на победителите Пол Уестфол. „Просто се борихме до край. Беше невероятно!” добави Тарийк Еванс, който завърши с 23 точки.
Щурмът на Сакраменто започна още в третата четвърт, която те завършиха със серия от 19:5, но въпреки това преди последния период Чикаго водеше спокойно с 88:69. После обаче, Айме Удока вкара 15 от първите 22 точки на Сакраменто и 2 минути и половина преди края калифорнийци се приближиха до 91:95.
След това Еванс взе нещата в ръцете си, вкарвайки 9 поредни точки срещу само 3 за Чикаго. Дерик Роуз пропусна при следващата атака и Бено Удрих гарантира победата с два точни фаула за 102:98, а гостите спечелиха последната четвърт с 33:10.
„Този мач бе абсолютна лудост. Играл съм в много двубои и никога не съм виждал подобно нещо. Не зная дали ние спечелихме или Чикаго загуби” чудеше се Андрес Носиони, който преди време носеше екипа на Биковете.
С победата Сакраменто продължава с доброто си представяне и след като през миналия сезон бе отбора с най-лош баланс, в момента има 13 победи и 14 загуби. Чикаго пък е 10-16 и поднесе силно разочарованието на феновете си.


Централна прогноза
Киприан в Деня на Св. Марина: Православието е начин на живот, бъдете добри към всички
САЩ обвиниха Канада заради дима от горските пожари
ВАС остави в сила избора на Емилия Русинова за градски прокурор
Глобяват майка, позволила на 14-годишния си син да кара електрическа тротинетка
Прокуратурата разследва катастрофата с две жертви край Мъглиж
Москов: Политиците трябва да спрат да харчат за сметка на бъдещите поколения
Офанзивата на Peugeot започва с тази кола
Скритата функция на вратата, за която почти никой не знае
Lamborghini отказа да възкреси ръчните скорости
Единствено по рода си Bugatti пенсионира легендарния W16
SENSHI отвори записването за тренировъчните си лагери през септември
Акингбаде, Валенте и Кук спечелиха специалните награди на SENSHI 32 Grand Prix
Джон Джоунс: Искам да се бия отново, а двубой с Усик ме мотивира
Джей Опетая ще бъде част от голямата галавечер Гарсия – Бен в Лас Вегас
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар