Бъдещето на един от най-атрактивните играчи в НБА в последните години – Трейси Макгрейди изглежда все по-далеч от Хюстън, след като вчера баскетболистът напусне отбора и се прибра в Тексас.

Ти Мак, който на два пъти бе най-добър реализатор през редовния сезон, не е доволен от малкото си игрово време. Той бе извън игрището 10 месеца заради операция на коляното, но наскоро се завърна в игра. Треньорът Рик Аделман обаче, го използва в 6 мача средно по 7 минути от пейката, за които той записа средно по 3,2 точки.

От отбора обявиха, че след като приключат мачовете с отбори от Източната конференция и Ракетите се приберат в Хюстън, ситуацията ще бъде обсъдена и ще бъде взето решение за бъдещето на баскетболиста. По всичко изглежда обаче, че ще му се търси нов отбор.

Иначе тимът измъкна труден успех с 98:93 над отбора с най-лош баланс в НБА – Ню Джърси. Карл Ландри вкара 26 точки от пейката. Аарън Брукс добави 17, като реализира важен кош 37 секунди преди сирената, с което наруши равенството и помогна за успеха, който бе 7-и поред като гост над Мрежите.

Останалите резултати: Далас – Мемфис 106:101, Индиана – Атланта 98:110, Оклахома Сити – Шарлът 98:91, Минесота – Вашингтон 101:89, Чикаго – Ню Орлийнс 96:85, Милуоки – Сан Антонио 97:112, Юта – Филаделфия 97:76, Голдън Стейт – Финикс 132:127.