Най-добрият ни тенисист Григор Димитров не успя да прескочи старта на международния тенис турнир от веригата “Чалънджър” в Далас с общ награден фонд 50 000 долара.

В среща от първия кръг на надпреварата българинът отстъпи пред 227-ия в световната ранглиста Марко Круньола (Ит) с 1:2 сета, в отделните части – 6/3, 2/6, 2/6 след час и 40 минути игра.

Българинът започна мача със самочувствие и успя реализира ранен пробив, който му бе напълно достатъчен за успеха в първата част, но за съжаление не се възползва от психологическото си предимство и позволи на италианеца изцяло да промени ситуацията на корта.

Постепенно Круньола започна да диктува темпото в разиграванията, проби Димитров на два пъти във втората и на два пъти в третата част, с което си осигури крайната победа и изхвърли нашия състезател от турнира.

Димитров обаче ще опита късмета си и в двойковата надпревара в Далас, където заедно с партньора си Девин Бритън (САЩ) ще се изправят срещу мексиканците Хавиер Ерера-Егулус и Луис Ерера.