Един телефонен разговор, два гола и две специални прегръдки. Неделя бе интересен и щастлив ден за Леонардо. Треньорът на Милан първо се чу с президента Силвио Берлускони и двамата се сдобриха, след разменените реплики в медиите. След това Бориело и Пато донесоха победата 2:0 над Бари.

След загубата във вторник от Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, шефа на Милан заяви пред пресата, че росонерите си имат всичко, за да спечелят който и да е мач, но не са управлявани както трябва. Леонардо отвърна, че ако Берлускони иска е готов веднага да си тръгне.

"Нямам какво да доказвам и казвам на никого. Просто си поговорихме и си припомнихме какво се разбрахме в началото на сезона. Сега мисля само за отбора. Изживявам невероятно приключение. Останалото няма значение. Факта, че Бориело посвети гола на мен, показва какви са отношенията между играчите и треньора в нашия тим. Всички футболисти имат невероятен морал и го демонстрират всеки ден. Особено в най-трудните моменти", заяви Леонардо след победата над Бари.

"Мачът бе голямо тактическо надлъгване. Представихме се отлично. Изчакахме нашия момент и го използвахме. Роналдиньо беше невероятен. Знаеше отлично как да използва празните пространства. Харесаха ми всички играчи. Специални аплодисменти и за Бонера, който показа, че в защита може да играе на всеки пост".