Люис Хамилтън обяви, че колата на Макларън MP4-25 е най-добрата, с която се е състезавал до този момент в кариерата си.
Британецът записа едно трето и две шести места от началото на сезона, но особено на състезанията в Австралия и Малайзия показа страхотно пилотиране, след като тръгна от по-задни позиции в надпреварите.
„Много съм доволен от колата. Мисля, че тя е възможно най-добрата, която някога съм имал и затова се наслаждавам на болида. След състезанието в Малайзия казах на инженерите, че никога не съм толкова солидна и стабилна кола” заяви той.
„Тя е отлично балансирана, но в същото време и достатъчно бърза и можеш да истискаш всичко от нея, което наистина ме радва. Мога да кажа, че никога досега не съм се наслаждавал толкова много на карането, колкото през този сезон” добави той.
„Затова съм оптимист за състезания, но нещото, което трябва да подобрим без съмнение е представянето ни в квалификациите, защото в самите състезания сме много бързи. Все пак в Малайзия добавихме нови елементи, а същото ще направим и преди Китай, с което се надявам, че ще станем още по-добри” каза още Хамилтън.