Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани заяви, че по време на предстоящото гостуване на "росонерите" в Генуа за двубоя от 37-ия кръг на Серия "А" с Дженоа, очаква тифозите на двата отбора да не създават проблеми на органите на реда.

"Всеки път, когато гостуваме на Дженоа на "Мараси", си спомняме онзи злополучен февруари на 1995 година", въздъхна Галиани пред клубната телевизия.

"Поддръжниците на двата отбора имат горчиви спомени и се надявам да не създават проблеми и всичко да върви добре".

Преди пет години целият италиански спорт беше спрял, след като в началото на февруари загина Винченцо Спаньоло. Той бе намушкан на мача Дженоа - Милан, който бе прекратен в края на първото полувреме. Тогава самите играчи поискаха мачовете да спрат.

"Решението на министерството на вътрешните работи е да бъдат нащрек и ще има засилено присъствие на техни представители", допълни шефът на Милан.

"Все пак, който носи в сърцето си емблемата ни, ще присъства на стадиона в Генуа. През 1995 година се случи нещо много сериозно, но този, който извърши убийството, бе съден и осъден. Не може отборите вечно да плащаме цялата вина за поведението на някого", допълни Галиани.