Заемете мениджърското място и изберете състава на Милан за мача с Дженоа днес. Росонерите гостуват в Генуа днес от 16,00 ч. Сблъсъкът е от 37-ия кръг на Серия А.

След победата над Фиорентина в миналия кръг Милан си осигури третото място в крайното класиране, но все още на теория има шанс тима да го изпусне. Този мач обаче ще се играе пред празни тримбуни, след като управниците на Генуа забраниха тифозите да присъстват на "Мараси". Причината е напрежението между двете агитки.

Групата за мача:

Вратари: Дида, Абиати, Рома

Защитници: Абате, Албертаци, Антонини, Бонера, Фавали, Янкуловски, Неста, Одо, Тиаго Силва, Дзамброта, Ониеву

Полузащитници: Фламини, Гатузо, Зеедорф, Мансини, Пирло

Нападатели: Индзаги, Хунтелаар, Роналдиньо, Бориело, Пато

КонтузениБекъм, Каладзе, Одо

Наказан: Амброзини 

Прогноза на Gol.bg

Вероятен състав: Дида - Дзамброта, Фавали, Тиаго Силва, Антонини - Амброзини, Пирло, Фламини -  Зеедорф - Бориело, Роналдиньо

Прогноза: Добрата новина за Леонардо, който ще изиграе предпоследния си мач начело на Милан, е завръщането в групата на Алесандро Неста и Огучи Ониеву. Росонерите се нуждаят от точка, за да си гарантират и на теория бронзовите медали.

От 1995 г. при гостуванията на "Мараси" Милан е без своите тифози, заради проблемите между двете агитки. Това стана след смъртта на Винченцо Спаньоло - тифоз на Дженоа на 29 януари 1995.  Тогава след обявяването на смъртта му, агитката на Дженоа нахлува на терена и мача е прекратен след първото полувреме.

В последните 3 години има 8 случая в Серия А и В, в които мачове са се играли пред празни трибуни.

Резултат: 1:1