Рома отново не успя да превърне мечтата в реалност. Римляните останаха на второто място в Серия А, след като Интер победи 1:0 Сиена в последния кръг. Въпреки това тифозите на Вълците посрещнаха своите играчи като герои.
Над 2000 души чакаха отбора на летището "Фиумичино". Други 20 000 бяха на "Бентегоди" във Верона, за да подкрепят своите, макар никой да не очакваше чудо от изпадналия вече Сиена. "Който подкрепя Рома никога не губи", беше един от плакатите на стадиона във Верона.
"Световното? Сега съм разбит. Не мога да мисля за това. Не мога да гледам толкова далеч. Завиждам на Камбиасо. Бих се разменил на драго сърце с него и да спечеля титлата, дори и това да означава, че няма да играя на световното", заяви Де Роси.
Халфът вкара седмия си гол за Сезона срещу Киево. Той оформи крайното 2:0, но този резултат не помогна за нищо. Бъдещият капитан както го наричат тифозите призна, че Рома има най-великите привърженици.
"Ние римляните сме различни. Другите не ни разбират. Но ние празнуваме дори когато не печелим. Когато сме изживели подобно разочарование. Оценката за сезона? Изключителен. Накрая между нас и Интер имаше само едно равенство разлика. Съдиите този път не може да се обвиняват. Трудно е всеки път да оставаш втори. Но рано или късно ще измъкнем титлата", завърши Де Роси.
Напиши коментар
fallback
2000 посрещнаха Рома като герои
Ние римляните сме различни. Празнуваме разочарование, заяви халфът Де Роси, който призна, че би се разменил на драго сърце с Камбиасо и да спечели титлата, вместо да играе на световното.
15:11 | 17 май 2010 г.fallback
fallback