Испания отново имаше проблеми, но все пак класата на отбора си каза думата и тимът постигна победа с 1:0 над Южна Корея в контрола играна в Инсбрук. Мачът бе от подготовката и на двата състава за световните финали. Това все пак бе 11-а поредна победа на Ла Фурия и тимът е само с едно поражение в последните си 47 международни срещи.
Крилото на Севиля Хесус Навас донесе успеха на европейците само няколко минути преди края на сблъсъка. Като цяло обаче, иберийците бяха колебливи, но пък може би така е по-добре, отколкото да газят всичко по пътя си, а след това да се издънят при първия сериозен съперник.
В началото корейците бяха по-опасни. В първите минути Рейна трябваше да изпреварва съперник и да чисти извън наказателното поле, а след това Жунг Ву стреля неточно. Постепенно обаче испанците установиха контрол.
В 22-ата минута Иниеста изведе Мата, който обаче не успя да преодолее вратаря на Корея. Веднага след това Йоренте стреля на сантиметри покрай вратата след корнер и удар с глава. В 35-ата минута пък Фабрегас удари греда.
Последваха пропуски на Йоренте и Навас, преди в края на първата част корейците отново да покажат зъбите си и да принудят Рейна да прави двойно спасяване при една много добра тяхна атака.
На почивката Виктор Валдес очаквано застана на вратата и направи дебют за отбора. Играта на испанците обаче, не вървеше особено, а контрите на азиатците бяха доста опасни. След 60-ата минута еврошампиона опита да натисне, но чистите положения бяха рядкост.
В 77-ата минута Вия получи добра топка от Чаби Алонсо, но стреля право в ръцете на корейския вратар. Веднага след това отново той пропиля положение, когато се измъкна в отлична позиция, но топката мина покрай вратата.
Контрола върху играта, който испанците все пак имаха, им донесе успех. В 86-ата минута Хесус Навас успя да преодолее корейския вратар с изстрел извън наказателното поле и така донесе победата на тима си.
Съставът на Испания: Рейна (46 Валдес), Рамос, Марчена, Албиол, Капдевила, Хави Мартинес (80 Силва), Навас, Фабрегас (57 Чаби Алонсо), Иниеста (57 Шави), Мата (57 Педро), Йоренте (57 Вия).


Затворете прозорците: Миризмата от пожара в София стигна до центъра на града
Йосиф Сърчаджиев приживе: "Страхувах се от идването на смъртта, а сега разбирам, че не е страшно"
Централна прогноза
Как изглеждат Пловдив, Шумен, Плевен и Хисаря след пороите (ВИДЕО)
Прокуратурата с позиция за скандала между Пеевски и Демерджиев
Икономическа полиция разследва щети за 45 000 лв. при ремонт на читалище
Завишени нива на бензен след в "Люлин", жителите да ограничат седенето навън
Младежи унищожиха с джипа си дюни на "Каваци"
Fiat Multipla се завръща като 4-местна градска кола
Bentley показа уникална преливаща боя
EС ще ограничава скоростта от... Космоса
Кога шумът от гумите е по-силен
Гасиев стана пълноправен световен шампион на WBA – на негово място можеше да бъде Кубрат Пулев
Мирно срещу Лукеи и Дегир срещу Бен Мабрук в резервните битки в SENSHI Grand Prix
Федерацията покани националите по класическа борба на лагер
Нейтън Кук преди SENSHI 32: Искам да се бия срещу най-добрите бойци
10 признака, че тялото ни има нужда от повече почивка
Александровска стартира безплатен скрининг за хора с наднормено тегло и затлъстяване
Яйчниците остават активни и след менопаузата
Дифузен В-едроклетъчен лимфом – най-честият агресивен лимфом
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар