Президентът на Каляри Масимо Челино прекрати всички връзки с треньора Масимилиано Алегри и наставникът спокойно ще се присъедини към Милан, обявиха на официалния сайт на сардинския клуб. Изявлението гласи:

"Въпреки разочарованието, оставено ни от Масимилиано Алегри след поведението му в края на сезона, президентът Масимо Челино го пусна в отговор на искане от Милан" .

"Футболен клуб Каляри не иска никаква икономическа компенсация от миланския клуб. Напускането на Алегри сега ни позволява да си намерим нов треньор".

Алегри, който спечели наградата за най-добър треньор в Серия "А" , бе уволнен през април от Каляри, защото бил объркан относно бъдещето си. Въпреки това наставникът остана в клуба без да прекъсва договора си, като от Милан го обявиха за цел номер 1 за следващия сезон. Като разбраха това, от Каляри не искаха да прекъсват настоящия контракт на треньора.

Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани заяви, че сделката с Алегри по принцип е готова, но "росонерите" не са го потвърдили още официално с декларация.

"Ние имаме споразумение с Алегри и искам да благодаря на Челино, който не са поиска нищо в замяна", каза Галиани пред "Скай Италия" скоро след изявлението на Каляри.

Сделката бе на път да не се състои, когато Галиани заплаши, че ще прекъсне всякакви опити да се свърже с Челино. Но едно телефонно обаждане между шефа на сардинците и боса на Милан облекчи напрежението и днес бе постигнато споразумение.