Нападателят на Испания Давид Вия може да бъде наказан и да пропусне важния мач с Чили, заради инцидент от двубоя с Хондурас, когато плесна леко по лицето съперников играч. Реферът може би не видя ситуацията и не отсъди нищо.

Инцидентът стана в края на първото полувреме, а потърпевш бе Емилио Исагире. Преди това Вия бе открил резултата, а след почивката добави още един гол и донесе успеха с 2:0.

"В момента нямаме никаква информация относно Давид Вия. Ще изчакаме доклада на рефера, преди да преценим какво да предприемем", заяви говорителят на ФИФА.

От централата искат да разберат дали японският съдия Юичи Нишимура умишлено е решил да не отсъди нищо, или просто не е видял какво е станало. Ако арбитърът заяви, че би изгонил играча, Вия може да пострада и да бъде наказан.

"Това е нещо, с което не се гордея. Просто действах инстинктивно, но е ясно, че в бъдеще трябва да бъда по-спокоен", коментира Вия, чиято евентуална липса за мача с Чили може да се окаже много важна за испанците.