Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров отпадна на полуфиналите на международния тенис турнир от сериите “Чалънджър” в Марбург /Гер/ с общ награден фонд 30 000 евро.
След шесте си поредни победи, днес младият хасковлия преклони глава пред 207-ия в световната ранглиста Симоне Ваньоци /Ит/, отстъпвайки с 0:2 сета, в отделните части 2/6, 6/7.
Гришо започна изключително сковано двубоя, началният му удар не спореше и напълно закономерно допусна два безответни пробива, които предопределиха изхода на първата част.
Във втория сет играта стана значително по-оспорвана, като предимството определено бе на страната на сервиращите, за да се стигне до единадесетия гейм /при 5/5/, когато нервите на българина не издържаха и той загуби подаването си, като предостави възможността италианецът да сервира за мача.
Вместо да се възползва от нея, Ваньоци на свой ред допусна брейк и всичко трябваше да се реши в тайбрек, в който след по-рационална игра представителят на “Скуадра адзура” стигна до крайното 7:4 и така си осигури място на финала.
С достигането си до предпоследната фаза от турнира Григор Димитров си извоюва 32 точки за световната ранглиста, които ще му помогнат да се изкачи значително по-напред от досегашното си 359-то място.

16 души са задържани при акция срещу неонацистки групи в Пловдив
Откриха тялото на мъжа, загинал след падане от джет в язовир "Доспат"
Джокович рухна след обрат и отпадна изненадващо в Синсинати
Плодове и зеленчуци поевтиняват на борсите, вижте цените на основните храни
Ким Чен Ун с послание към Путин за "вечна дружба" и напредък в отношенията
Жегата и ниското ниво на Дунав удариха по електромобилите
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Ислам Махачев записа историческа 17-а поредна победа в UFC
Макензи Дърн защити титлата си след пет рунда срещу Робъртсън
UFC 330: Резултати от всички битки във Филаделфия
Джалин Търнър нокаутира Кауе Фернандес за само 39 секунди
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар