Холандия ще започне осминафинала от Мондиал 2010 срещу Словакия днес без звездата Аржен Робен, пише "Де Телеграаф". Според холандското издание, крилото ще остане на пейката, въпреки че е напълно възстановен.

Робен пропусна първите два мача на "лалетата" заради травма в коляното. Той обаче се появи в игра в последните 20 минути на мача с Камерун, спечелен с 2:1 и дори участва активно в победния гол. Това обаче не му гарантира титулярно място срещу словаците.

Треньорът Берт ван Марвайк ще гласува доверие на откритието Елжеро Елиа. Крилото на Хамбургер се справи много добре в първите мачове на Мондиал 2010. И в трите мача влезе като резерва и блесна за общо 65 минути на терена. Робен най-вероятно ще влезе след почивката.

"Робен тренира нормално от няколко дни и вече не чувства никакви болки в крака. Ще изчакаме до последния момент да видим как се чувства и тогава ще решим. Той е сред играчите, които могат да започнат като титуляр", заяви Ван Марвайк.