Новоназначеният треньор на Милан Масимилиано Алегри за първи път посети базата на отбора "Миланело" малко преди да замине за Ню Йорк за празниците. Треньорът направи проверка на спортния център, където от 20 юли ще започне работа с новия си отбор.

Придружен от директора на "Миланело", от мениджъра и ръководителя на комуникациите, Алегри спря в центъра, за да разгледа тренировъчните стаи, съблекални и зали, които в момента се обновяват.

Бразилец може да бъде първият изстрел на новия наставник на "росонерите". Бившият наставник на Каляри  силно залага на плеймейкърите. Сега ръководството на Милан търси играч с характеристики, подходящи за ролята.

Имената, които се спрягат за ролята са на Жусилей да Силва от Коринтианс, който се оценява на повече от 15 милиона евро и вероятно ще поеме към Динамо (Киев), и на опорния халф Ернанес от Сао Паоло.