Отборът на България излиза днес срещу домакините от Словения в сблъсък от втория кръг на втора Евро-африканска зона на неофициалното световно първенство по тенис за мъже – купа “Дейвис”.

Мачовете ще се играят на тенис комплекса “Кърка Оточец” в Оточец, като първи на централния корт в 13.00 часа българско време ще излязат Тодор Енев и голямата звезда на домакините Грега Земля.

Първата ракета на словенците към момента заема 123-та позиция в световната ранглиста, но пък на страната на Тошко Енев са огромният опит в надпреварата и фактът, че стане ли въпрос за битки от най-престижното отборно състезание, българинът винаги се е показвал като голям боец, търсещ победата допоследно.

След брилянтното си представяне в предишния кръг срещу монегаските, “основното оръжие” на капитана ни Огнян Илиев отново ще е младата ни надежда Григор Димитров, който във втория двубой за деня ще се изправи срещу Блаж Кавчич.

Досега двамата са изиграли само един официален мач помежду си и той е бил на осминафиналите на Чалънджъра в Кремона (Ит) през 2009-а година, когато хасковлията постигна убедителна победа с 2:0 сета, в отделните части 6/4, 6/2.

По програма в събота ще се изиграе срещата двойки, в която по предварителна заявка участие ще вземат Димов/Трайков и Земля/Грегорац, а в неделя са последните два мача на сингъл между Димитров – Земля и Енев – Кавчич.