Французойката от ирански произход Араван Резаи спечели титлата от Откритото първенство на Швеция по тенис в Баащад с общ награден фонд 220 000 долара, надигравайки във финалния двубой Хисела Дулко (Арж) с 6/3, 4/6, 6/4.

Въпреки че аржентинката до момента нямаше загуба от Резаи в предишните им два официални мача, днес поставената под номер 2 в основната схема французойка за пореден път доказа, че е една от най-прогресиращите състезателки през тази година, печелейки четвърти пореден финал в своята кариера.

Мачът започна с подчертано превъзходство на Араван Резаи, която с лекота спечели първия сет и бе много близо до това да си осигури преднина от 4/2 във втората част, но Дулко показа невероятен характер, измъкна се от критичната ситуация и в последствие стигна до изравняване на резултата, печелейки втория сет с 6/4.

Така съдбата на титлата трябваше да се реши в заключителния трети сет, в който Резаи поведе убедително с 4/0, но аржентинката спечели следващите три гейма и намали изоставането си, за да се стигне до нова серия от пробиви, в чийто край французойката бе на печелившата страна, и след 2 часа и 18 минути игра сложи точка на спора.

След успехите си в Страсбург, Бали и, разбира се, на престижния тенис турнир в Мадрид, това бе четвърта титла за Араван Резаи, а за Дулко остана утехата от успеха й на двойки, където заедно с партньорката си Флавия Пенета спечелиха финала, надигравайки дуета Ворацова/Захлалова с 2:0 сета.

В спора за трофея от друг турнир, провеждащ се тази седмица, този в Будапеща, с общ награден фонд 220 000 долара, до финалния сблъсък достигнаха миналогодишната победителка в надпреварата Агниеш Савай и Пати Шнидер (Швейц).

Представителката на домакините надигра по-рано днес Александра Дюлгеру (Рум) с 6/1, 5/7, 7/5, докато преди минути швейцарката отстрани трудно квалификантката Зузана Ондрашкова с 6/2, 4/6, 6/3.

Междувременно Диа Евтимова стартира успешно в квалификациите на международния тенис турнир в Прага, след като в първия кръг на пресявките отвя чехкинята Катерина Крамперова с 6/3, 6/0.