Един от най-добрите стрелци от далечно разстояние в НБА в последните години Куентин Ричардсън се е договорил с Орландо да премине в тима. През последния сезон той игра в местния съперник Маями.

Това ще бъде отлично попълнение за Меджик, тъй като тимът е известен със солидната си стрелба от тройката, а през миналата кампания Ричардсън записа 39% успеваемост отдалеч при изстрелите си.

Освен това той може да играе и като стрелящ гард, и като леко крило, което го прави също доста полезен. При това положение той ще бъде отличен заместник на Джей Джей Редик, който има оферта от Чикаго. Мат Барнс също ще напусне.

В кариерата си Ричардсън е носил екипа още на ЛА Клипърс, Финикс и Ню Йорк Никс, като има средно по 11,2 точки и 5 борби на мач, а процентът му на успеваемост от тройката е доста солиден - 35,9%.

През миналия сезон Орландо постави рекорд в НБА с отбелязани 841 тройки през редовния сезон. Тимът обаче отпадна във финалите на конференцията от Бостън, след като година по-рано игра финал, който загуби от Лейкърс.