Поставената под номер 7 в основната схема Агниеш Савай спечели титлата от международния тенис турнир на землена настилка в Прага, с общ награден фонд 220 000 долара, след като на финала надигра представителката на домакините Барбара Захлалова с 2:1 сета, в отделните части 6/2, 1/6, 6/2.

Така след като миналата седмица триумфира пред родна публика в Будапеща, днес 21-годишната унгарка прибави общо пети трофей в своята колекция, а със спечелените 280 точки от утре със сигурност ще попадне в топ 40 на световната ранглиста.

Савай започна отлично днешния финален сблъсък, печелейки още първото подаване на своята опонентка и до края на сета не остави никакво съмнение в превъзходството си, затваряйки частта с категоричното 6/1.

Във втория сет обаче картината на централния корт в чешката столица се промени на 180 градуса и по-инициативната и агресивна състезателка бе именно Захлалова, която след серия от шест поредни гейма в своя полза успя да изравни резултата и да прати мача в решителен трети сет.

Тук унгарката отново взе нещата в свои ръце и въпреки че изоставаше с пробив, успя да обърне развоя на събитията и след час и 56 минути игра стигна до заслужения успех.

За Захлалова, освен 200-те точки за класацията на професионалистките остава и утехата от чека за 19 000 долара от наградния фонд.