Франция хвърли бомбата в първия ден на световното първенство по баскетбол, след като срази със 72:66 шампиона отпреди 4 години Испания. Иберийците и сега са считани за един от фаворитите, но регистрираха поражение още на старта.
Испанците започнаха силно и поведоха с 5:0, а в края на периода след тройка на Хорхе Гарбахоса и с 15:5. В крайна сметка първата част завърши с преднина за иберийците от 18:9.
Петлите обаче се разиграха във втората четвърт. Те затегнаха защитата си, вкараха няколко важни точки и се приближиха до 23:25 минути преди почивката. На полувремето испанците все още имаха крехка преднина - 28:27.
В третата част световните шампиони започнаха отново добре, като вкараха първите 7 точки за периода и дръпнаха с 35:27. Французите обаче отново се върнаха в двубоя и след тройка на Никола Батум със сирената губеха само с 43:44 преди последната четвърт.
В нея те успяха да поведат няколко минути преди края, да покажат по-здрави нерви и да дръпнат с 60:54 малко повече от 2 минути преди сирената. Испанците съвсем се схванаха и Фелипе Рейес пропусна 2 важни фаула.
Последва скандал на игрището, при който испанците получиха техническо нарушение и преднината нарасно до 63:54. Последваха 2 точки на Рики Рубио и тройка на Хуан Карлос Наваро, с което шампионите се приближиха до 59:65.
До края обаче французите запазиха хладнокръвие от наказателната линия и постигнаха страхотна победа на старта, докато испанските баскетболисти определено ще има върху какво да помислят.
Микаел Желабал се включи отлично от пейката и наниза 16 точки за Франция, а играчът на Портланд от НБА Никола Батум добави 14. За Испания Хуан Карлос Наваро вкаар 17, а Руди Фернандес 13.
Други резултати: Германия - Аржентина 74:78, Турция - Кот Д'Ивоар 86:47, Бразилия - Иран 81:65.


Късна емисия
"Левски" постигна минимална победа над "Университатя" в ШЛ, всичко ще се реши в Румъния
Трудностите приключват за тези 3 зодии на 23 юли 2026 г.
Украйна сваля новите руски крилати ракети "Бандерол" със 76-годишни оръдия ВИДЕО
ЕК одобри придобиването на "Уорнър Брос. Дискавъри“ от "Парамаунт“
Служители на френското правителство бяха уволнени заради употреба на наркотици
Левски взе аванс срещу Университатя Крайова след силен старт
Subaru се отказа от мекия хибриден боксер
Какво има в гаража на Брайън Мей
BMW променя правилата за избор на автомобил
Tesla най-накрая пусна велосипед
Трилогия с Бетербиев? Има дата и място за следващия бой на Бивол
Кристиан Пренга: Антъни Джошуа не е най-добрият в тежка категория
Ризван Куниев: След победа в Абу Даби искам някой от водещите в тежка категория
Логан Пол се отказа от идеята за мач с Пади Пимблет
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар