Италианският национал Марко Бориело напусна Милан и премина в Рома под наем до края на сезона.

Нападателят се съгласи да акостира на "Олимпико", след като по-рано през деня отхвърли възможността да премине под наем в гранда Ювентус.

Бориело се оказа ненужен на треньора на Милан Масимилиано Алегри, който само в рамките на два дни успя да си осигури подписите на двама нападатели от наистина световна класа - Златан Ибрахимович и Робиньо.

"Росонерите" вече потвърдиха, че Марко официално е преотстъпен на "римските вълци", които от своя страна ще могат да го закупят след края на сезона.

"ФК Милан иска да съобщи, че преотстъпи Марко Бориело на Рома", гласи съобщението в клубния сайт на гранда от Милано.

"Скай Италия" твърди, че от "Уникредит Банк" са се съгласили да гарантират на ръководството на клуба 15 милиона евро за постоянния трансфер на Бориело, който може да стане факт след края на сезона.

Към този момент банката е собственик на римския клуб.

Иначе самият наем на италианския национал ще струва на римляните 2 милиона евро, а останалите 13 милиона евро ще бъдат дадени само в случай, че Раниери остане доволен от изявите на Бориело.