Новият треньор на Севиля Грегорио Мансано започна с победа и в първенството, след като в 6-ия кръг андалусийци биха с 3:1 бившия му отбор Атлетико Мадрид. Той пое състава в понеделник, а в четвъртък го изведе до триумф над Борусия Дортмунд в Лига Европа.

След трите точки Севиля успя да се изкачи до 5-ото място, като има 11 точки. Атлетико е 7-и с 10. Като цяло успехът бе заслужен за домакините, които имаха инициативата през повечето време, а едва в последните 30 минути столичани заиграха по-добре, но тогава вече мачът бе решен.

Домакините започнаха силно и още в 8-ата минута Давид де Хеа спаси удар на Алваро Негредо след корнер. Малко след това Антонио Лопес спря пробив на Пероти, който изглеждаше много опасен.

Гостите рядко атакуваха, но в 23-ата минута бяха близо до гола, когато Фран Мерида се измъкна в добра позиция, стреля, но Палоп спаси. При добавката Диего Форлан не намери целта.

В 29-ата минута домакините логично поведоха. Пероти достави добра топка към Негредо, който се освободи в наказателното поле и с хубав удар с левия крак успя да реализира.

Само 6 минути след това авансът бе удвоен. Пероти вкара след поредната добра атака и рикошет в тялото на Переа. До почивката Де Хеа разочарова още веднъж Негредо и до голяма степен благодарение на него тимът му губеше само с 2 гола.

И ако гостите са имали надежди за обрат те окончателно се стопиха в 51-ата минута. Тогава Фреди Кануте направи 3:0 след асистенция на Негредо и и силен изстрел, с което окончателно реши мача.

В 58-ата минута Атлетико върна едно попадение. Диего Коста успя да отбележи, след като Касерес пропусна едно подаване на Фран Мерида, футболистът на гостите преодоля Палоп и вкара.

Това върна донякъде надеждите на гостите, които в 65-ата минута бяха близо до втори гол, когато Коста стреля с глава, но вратарят на Севиля успя да се разтегне и да избие.

Това накара домакините да отделят още сили в отбрана и това им помогна да запазят преднината си, въпреки че в добавеното време реферът можеше да отсъди дузпа за Атлетико след ненужно нарушение на Касерес срещу Диего Коста.