Звездният тим на Маями забрави загубата от Бостън в първия си мач от новия сезон в НБА и постигна първи успех - 97:87 срещу домакините от Филаделфия.

Дуейн Уейд бе на ниво като завърши с 30 точки, ЛеБрон Джеймс добави 16, а Крис Бош помогна с 15 за успеха. Отлично от пейката се включи Джеймс Джоунс, който наниза 6 тройки и добави 20 точки за триумфа.

"Изобщо не сме близо до върха на възможностите си и е ясно, че ще отнеме време, за да стигнем до там" коментира Уейд, който след загубата от Бостън сподели, че не е реално да се смята, че отборът ще спечели всичките си 82 мача от сезона.

Горещите си гарантираха победата още след първите 3 части, когато поведоха с 80:54. Домакините намалиха пасива си след серия от 15:3 в последния период, но нямаха възможност за обрат.

"Ясно е, че срещу нас всеки ще бъде допълнително мотивиран, за да ни победи. Особено като гости феновете ще бъдат срещу нас, но това не ме притеснява, тъй като в кариерата ми досега винаги са ме освирквали" коментира Джеймс.

В петък предстои следващото сериозно изпитание, защото Маями ще срещне съседите от Флорида Орландо, като двата тима заедно с Бостън най-вероятно ще определят един от финалистите в Лигата.