Италианският шампион Интер проявява много сериозен интерес към бранителя на немския Волфсбург Андреа Барцали, пише в днешния си брой "Билд".

"Нерадзурите" търсят под дърво и камък заместник на тежко контузения Валтер Самуел и се смята, че именно централният бранител на "Вълците" може да замени гаучоса в сърцето на отбраната на гранда от Милано.

До преди ден-два усилено се говореше, че вариант номер 1 пред Интер е младият бранител на Дженоа Андреа Ранокиа, чийто права се държат наравно от двата тима.

Въпреки това, младокът може да не пристигне на "Джузепе Меаца" през зимата, тъй като се очаква новият треньор на "Грифоните" Давиде Балардини да направи всичко възможно, за да задържи ключовите си футболисти, сред които е и младежкият национал на Италия.

Барцали пък от своя страна би бил доста добър и евтин вариант за "Нерадзурите", тъй като неговият договор с Волфсбург изтича след края на сезона и той може да бъде взет за "жълти стотинки" през зимата.

"Кикер" обаче твърди, че бранителят може дори да премине в Интер със свободен трансфер, тъй като има устна договорка с ръководството на Волфсбург, че ще може да прекрати договора си по взаимно съгласие, ако някой италиански клуб прояви интерес към него.

Подобен вариант е доста приемлив за Интер и не е изключено Барцали да се завърне в Италия през зимата.