След 2 разочароващи сезона баскетболистите на Голдън Стейт се представят отлично до този момент през кампанията. Тази нощ тимът победи Ню Йорк като гост със 122:117 и се наслаждава на най-добрия си старт от 16 години.

В момента Уориърс е с баланс 6-2, което не се е случвало от есента на 1994 година, когато тимът стартира със 7-2. Водени от атрактивните гардове Стивън Къри (25 точки) и Монтей Елис (22) гостите стигнаха да триумфа.

Отличен мач изигра и Дейвид Лий, който през лятото напусна именно Никс, но сега се завърна в „Медисън Скуеър Гардън” и наказа бившия си тим с 28 точки и 10 борби Дорел Райт пък вкара два важни коша в последните 2 минути.

Домакините водеха със 113:111, но Дорел Райт вкара тройка, а след това добави още един кош да Голдън Стейт. Лий вкара веднъж от линията, но Амари Стъдамайър наниза тройка и съкрати преднината до една точка. Гостите обаче проявиха здрави нерви от линията, а след като Уилсън Чандлър пропусна да изравни отдалеч, Лий гарантира триумфа с 2 точни фаула.

В третия период гостуващият състав успя да поведе в един момент със 79:62, но след това трябваше да трепери в края, но все пак всичко завърши щастливо. Амари Стъдамайър наниза 33 точки за домакините, Реймънд Фелтън добави 20, но Ню Йорк падна за трети път поред и вече е с баланс 3-5.

Останалите резултати: Вашингтон – Хюстън 98:91 (Джон Уол с трипъл-дабъл за Уизърдс – 19-10-13), Атланта – Милуоки 91:108 (3-а поредна загуба за Хоукс), Торонто – Шарлът 96:101, Кливланд – Ню Джърси 87:95, Мемфис – Далас 91:106, Оклахома Сити – Филаделфия 109:103, Сан Антонио – ЛА Клипърс 107:95, Сакраменто - Минесота 89:98 (гостите спряха серия  от 6 поредни поражения).