Бившата звезда от НБА Алан Айвърсън дебютира за Бешикташ, но турският тим допусна шокираща загуба от Хемофарм с 91:94 в мач от турнира "Юрокъп".

Американският гард наниза 15 точки за 23 минути на игрището, като успя в 4 от 10 изстрела от игра, от тях 3 успешни тройки от 4 опита, а добави и 4 точки от наказателната линия.

Феновете го приеха изключително ентусиазирано и не спряха да скандират името му през цялото време, но в последната четвърт станаха свидетели на шокиращ обрат в полза на Хемофарм.

Бешикташ водеше с 82:65 7 минути преди края, когато последва серия от 16:3 за гостите и те се върнаха в мача. Айвърсън вдигна трибуните след като наниза 3 точки, а и бе фаулиран и направи 91:84. Последваха обаче невероятни 3 поредни тройки за Хемофарм, с което обратът бе факт.

Павкович пропусна един фаул 19 секунди преди края и даде шанс на домакините да се доберат до продължение, но Айвърсън и Четин изпуснаха от далечно разстояние и така Бешикташ започна надпреварата с поражение.