Президентът на Славия Венцеслав Стефанов поднови атаката си към Литекс. "След 29 мача най-накрая им свириха дузпа. Добре, че дойде този двубой със съперник като Черноморец Балчик, че да я отсъдят. Сигурен съм, че още дълго време това няма да се случи отново", изтъкна Стефанов.

Той отново иронизира ръководството на ловешкия клуб. "Направо предлагам Българската академия на науките да се премести в село Микре. От това, което струи от официалния сайт на Литекс, личи, че там са най-интелигентните, най-образованите и най-прогресивно мислещите хора в цялата страна".

"Някои дори имат по три висши образования. И без това в София БАН има страхотни проблеми, в Микре те ще бъдат решени", прогнозира шефът на Славия.


Той не подмина и нападките към него от страна на бившия национален селекционер Станимир Стоилов. "Аз на негово място и дума нямаше да обелвам за евротурнири. Едно е да играеш на международната сцена с успех, а друго е да се връщаш като посерко след всеки мач. Та Мъри го разкриха навсякъде - с националния не го биха само там, където не игра".

"В Левски не го биха, а го пребиха. В Ловеч Гришата го разкри и го изхвърли с шут в дупето. На мен работата ми не е да играя или да съм треньор, а да плащам на такива като него. И понеже и аз го разкрих, си намерих други, на които да плащам".

"Горд съм, че съм изградил база, в която тренират 550 деца, горд съм, че от 16 години давам парите си за Славия, горд съм, че нямам нищо общо с него. А той трябва да си мълчи и да е много ниско до земята. Достатъчно красноречиво е, че никой не го иска за треньор", каза Стефанов.