Доскорошният капитан на Левски Георги Петков заяви, че приключва с футбола в България и ще продължи кариерата си в чужбина.

"Не е приятно това, което стана с мен и Левски, но е факт, че се стигна дотук. Може би след толкова години е нужна някаква промяна и за мен, и за клуба", заяви 34-годишният пазарджиклия. "Щом Георги Иванонв казва, че съм в слаба форма, значи е така, не мога да коментирам думите му. Нормално е да не съм щастлив, след като съм изкарал 10 години в Левски. Тъжно ми е, развълнуван съм, всяка една стъпка към стадиона ме вълнува. Най-големите ми успехи са минали с този отбор и ми е неприятно, че трябва да напусна".

"Най-хубавият ми момент е влизането в Шампионската лига и 1/4-финалът за Купата на УЕфА. Сега със сигурност обаче ще играя някъде. Вариант пред мен има, става дума за чужбина, в България няма да играя", категоричен е Петков.