Стивън Пиенаар ще играе с №40 в Тотнъм, след като вече официално е играч на Шпорите.

Южноафриканецът премина при лондончани от Евертън, а тимът от Северен Лондон успя да се пребори с Челси за подписа му, като дори се смяташе, че Сините са големия фаворит за футболиста.

Днес той премина успешно медицинските прегледи и подписа за 4 години и половина с отбора воден от Хари Реднап. Смята се, че трансферната сума е 3 милиона паунда.

„Мисля, че успяхме. Всички подробности са уредени и Пиенаар ще играе при нас. Той е добър футболист. Винаги съм го харесвал и не се съмнявам, че ще ни бъде полезен” коментира мениджърът на Тотнъм, който естествено остана много доволен от сделката.

Очаква се Пиенаар да дебютира за състава още в събота, когато Шпорите гостуват на Нюкасъл. „Твърдо вярвам, че ще бъде в отбора за мача с Нюкасъл. Не мисля, че ще има някакъв проблем и той ще бъде на разположение” добави Реднап, който първоначално не смяташе, че Тотнъм ще изравни офертата на Челси, но Шпорите го направиха.