Трансферният период в НБА затваря в четвъртък, а слуховете за бъдещето на Кармело Антъни остават.

След като стана ясно, че Ню Йорк е подобрил офертата си за играча, сега се оказва, че и Ню Джърси остава в борбата, въпреки че преди време Нетс обявиха, че се отказват от него.

Още от миналата година Мрежите бяха считани за основен фаворит за Мело, но така и не се разбраха с Денвър. В един момент на собственика Михаил Прохоров му писна и обяви, че тимът прекратява интереса си към баскетболиста.

Сега обаче става ясно, че самият той е провел среща в събота с Антъни явно правейки последен опит да го убеди да приеме възможността да стане играч на Ню Джърси.

“Срещата ни бе фантастична. Поговорихме си като мъже” заяви руският милиардер, без обаче да даде повече подробности. Ето какво каза и Антъни:
“Просто слушах без да дам отговор. За мен срещата бе интересна. В Ню Джърси обаче преценяват как да действат оттук-нататък”.

Другият основен кандидат за Антъни Ню Йорк пък няма да променя повече офертата си. Никс дава за него Данило Галинари, Реймънд Фелтън и Уилсън Чандлър. Така или иначе до няколко дни всичко ще стане ясно.