Атлетико Мадрид на два пъти изравняваше срещу Севиля и в крайна сметка стигна до 2:2 в мач от 25-ия кръг на испанското първенство.

Двубоят бе много интересен и атрактивен, като можеше да бъде спечелен от всеки от отборите. Спечелената точка обаче не върши особена работа и на двата състава, тъй като остават извън зона Европа.

Андалусийци са 7-и с 35 точки, докато столичани са с една по-малко и заемат 8-ото място. 6-ият Атлетик Билбао е с 38 и мач по-малко, а след победата си над Реал Сосиедад Еспаньол има 41.

На “Висенте Калдерон” гостите откриха в 41-ата минута, когато Ромарик центрира, Диего Пероти свали с гърди към Алваро Негредо, който със страхотен удар отбеляза.

Много бързо след паузата обаче Дюшекчиите изравниха. Младият Коке се възползва от добър пас на Диего Форлан и с глава преодоля Хави Варас в 47-ата минута.

В средата на полувремето Иван Ракитич върна аванса на Севиля след изстрел от границата на наказателното поле. Бившият играч на гостите Хосе Антонио Рейес обаче отново изравни в 76-ата минута, след като преодоля Серхио Санчес, а след това простреля Хави Варас.

До края и двата тима пропуснаха да вземат победата, тъй като вратарят на андалусийци спаси на два пъти удари от близко разстояние на Серхио Агуеро, а Алваро Негредо удари напречната греда на Давид де Хеа.